Arequipa

 Navštivte druhé největší peruánské město, pevně usazené v zemi vysokých vrcholků And a sopek – objevte Arequipu, hlavní město stejnojmenného regionu.

Tak jako mnoho peruánských míst i název města Arequipa má význam, záleží však na jazyku, ze kterého ho přeložíme. „Ari, quepay“ dle jazyka Quechua znamená „Ano, zůstaňte“. Kdežto „Ari Kipa“ z Aymarštiny znamená „blízko hory“.

Arequipa se nachází více jak 2 300 metrů nad mořem v hornaté a sopečné oblasti, odkud pochází bílý kámen, který se stal základním kamenem zdejších budov. Možná i díky tomu je město dnes zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Arequipa je z povzdálí doslova opatrována naprosto úchvatnými sopkami, které jsou zároveň městu hrozbou. Nejvyšší z nich se stálou sněhovou čepicí je Chachani se svými 6 075 metry, dále El Misti a Picchu Picchu.

Již ne jedenkrát se díky své poloze v seismicky nepředvídatelné oblasti muselo město potýkat se zemětřesením a v poslední době se mluví o možném znovuprobuzení stále aktivní sopky El Misti. Město ale stále odolává a dovoluje tak přijíždějícím turistům dále obdivovat jeho skvostnou architekturu. Za navštívení definitivně stojí místní ohromná katedrála neboli La Catedral na náměstí Plaza de Armas.

Bílé město však není proslavené jen okolními scenériemi a architekturou, ale i jeho kuchyně je vskutku jedinečný zážitek.  

lucienneCestovní průvodce
zobrazit více

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce