Švýcarsko

Země čokolády, jazyků, ráj sýrů, bankovní centrum světa, stát, který funguje přesně jako zde vyráběné hodinky. Švýcarsko si získá srdce každého návštěvníka, který po příjezdu zjistí, že před ním leží pestrobarevná země plná požitků.

Služby zde jsou pověstné svou spolehlivostí, přesností a kvalitou. Švýcaři vám zkrátka dokáží, že i běžné věci mohou být luxusní a srdečně rádi vám ukáží oduševnělou krásu svých hor i měst. S více než 60 000 turistickými trasami a dalšími tisíci kilometry cyklostezek je Švýcarsko rájem pro turisty-výletníky i výzvou pro odvážné horolezce. Symbolem země je majestátný špičatý Matterhorn, který se tyčí do výšky 4478 metrů a jako sedmá nejvyšší hora Alp láká pokořitele z celého světa.

Kromě božské přírody plné skal, průzračných horských jezer, pestrobarevných luk s divokými liliemi i vzácnou alpskou protěží však země nabízí také malebná osídlená centra. Nenajdete zde velkoměsta s moderní zástavbou v západním stylu, ale půvabná menší městečka s původním středověkým středem, s dřevěnými domy s balkony přetékajícími barevnými muškáty. Za návštěvu stojí kulturou protkaný Curych, či Bern, jehož centrum je zapsáno do kulturního dědictví UNESCO, historický Lucern či přírodou obklopená Ženeva.

Po dni stráveném chůzí upravenými stezkami mezi skalami plnými svišťů a po voňavých rozkvetlých loukách, oceníte místní pohostinství a skvělé pochoutky, kterých se vám dostane v každé hospůdce. Stejně půvabné je však Švýcarsko i pro milovníky zimních sportů, a na své si tak přijdou i lyžaři či běžkaři. Nechte se unést voňavou přírodou, troufněte si vyzkoušet některý z extrémních sportů, poseďte si při západu slunce na břehu jezera s lahodným nápojem a nechte se hýčkat luxusem. Pokud si dopřejete i kousek pravé švýcarské čokolády či některou z dalších místních lahůdek, nebude se vám chtít odjet.

Pár dní ve Švýcarsku vás uvede do kouzelné země, kde je každý pohled jako z propagačního letáčku cestovní kanceláře a kde nepřestanete žasnout nad tím, kde se v dnešní chaotické a neuspořádané době bere tolik pořádku, spolehlivosti a nedotčené krásy.  

káťaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět ve Švýcarsku

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce