Srbsko

Srbsko je jedním ze států bývalé Jugoslávie, které se stávají cílem pro stále více turistů. Lidé již zapomněli na neblahou válečnou minulost a jali se objevovat krásy těchto zemí. V Srbsku najdete překrásné hory, pravoslavné kláštery uprostřed nedotčené přírody a prastará opevnění ve městech.

Balkánská Republika Srbsko má opravdu bohatou historii, kdy významné obchodní a kulturní centrum padlo jako oběť první světové války. Spolu s okolními státy ale opět vstala z popela a těšila se velké slávě jakožto Jugoslávie. Obliby a bohatství si ale neužila dlouho a po rozdělení Jugoslávie se Srbsko stalo poněkud nevýznamným. Ani dnes není na prvních místech v žebříčku nejnavštěvovanějších míst, pokud jste ale praví dobrodruzi, určitě si dovolenou zde velmi užijete.

Největším lákadlem je snad nedotčená příroda s horami, kde jakoby se zastavil čas. Ruku v ruce s hlubokými lesy a rozlehlými pastvinami jdou i pravoslavné kláštery, kterých je zde opravdu velké množství. Jejich architektonická a umělecká hodnota je nevyčíslitelná, stejně jako se nedá popsat atmosféra těchto míst. Navštivte vrchovinu Fruška Gora ve Vojvodině, kde je v divoké přírodě ukrytých 17 malebných klášterů a sami se přesvědčte o kráse svatostánků zdobených bohatými freskami.

V kontrastu s opravdovým klidem na venkově je bujarý a temperamentní život v hlavním městě Bělehradu. Obyvatelé metropole se snaží vyrovnat zbytku Evropy a zapomenout na neblahou minulost. Mnoho budov proto bylo znovu postaveno, aby odpovídalo době a představám vyspělého světa. Zejména mladí lidé se zajímají o módu a trendy a zvyšují úroveň srbského národa.

ChalottCestovní průvodce
zobrazit více

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce