Gižycko

Rekreační středisko ležící na břehu sedmi Mazurských jezer, z nichž největší jsou jezera Niegocin a Kisajno, které navzájem propojuje uměle vybudovaný kanál.

Město je ideálním prázdninovým cílem, neboť nabízí každému něco. Kromě koupání, vodních sportů a jachtingu nabízí také možnosti rybaření a pozorování ptáků. Dále přes něj prochází několik značených turistických a cykloturistických tras, které ho spojují se zajímavostmi v okolí.

Samotné město nabízí svým návštěvníkům i několik historických památek - vodárenskou věž, která je turistům zpřístupněna jako věž vyhlídková, evangelický kostel z 19. stol., nově opravený křižácký hrad, v němž je nyní hotel,  vlastivědné muzeum a vojenskou tvrz Boyen ze 17. století.  Příjemným vyhlídkovým místem za městem je návrší Sv. Brunona, kde je kříž připomínající jeho mučednickou smrt. Z technických památek je nejvýznamější otočný most v centru města, který se v letní sezóně otáčí, aby mohly proplout kanálem pod ním lodě. Most se otáčí ručně a je jediným svého druhu v Polsku a jedním z mála v Evropě. Všechny zajímavosti ve městě spojuje naučná stezka s orientačními tabulemi.

V létě se pravidelně konají kulturní akce v amfiteátru přiléhajícím k tvrzi Boyen. Ve městě je i největší lanový park v Mazursku a v lesích na kraji města byl vybudován areál pro motokros. Několik městských parků a promenád podél vodních ploch a toků je příjemným místem pro procházky. Ve městě je i mnoho půjčoven jacht a dalších lodí, město bývá také označováno hlavním městem polského jachtingu.

Většina atrakcí a ubytovacích zařízení je v provozu jen v letní sezóně. Město má tu výhodu, že svým návštěvníkům toho nabízí mnohem více než jen koupání a aktivity spojené s vodou, proto je ideálním místem k dovolené na Mazurských  jezerech.

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Gižycko

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce