Kudowa Zdrój

Malebné lázeňské městečko pod Stolovými horami nedaleko českých hranic. Hlavní zajímavostí města je rozlehlý lázeňský park v centru, který nabízí odpočinek aktivní i pasivní. Na kolonádě můžete ochutnat vodu z místních léčivých pramenů. Nejhezčí je park, když vše kvete v květnu a červnu, ovšem přes letní prázdniny je v něm v provozu i několik sezónních atrakcí.

Jako lázeňské město nabízí Kudowa svým návštěvníkům v okrajových částech mnoho dalších atrakcí, muzea, skanzeny, rybolov, poutní kapličky, léčebné kúry v sanatoriích, lanový park  a snad v Polsku jedinou kostnici. Samozřejmostí je mnoho možností nenáročných procházek po okolní přírodě. Kudowa je zároveň výchozím bodem pro túry po Stolových horách. Město je vhodné prakticky pro kohokoliv - rodiny s dětmi, seniory, mládež i aktivní sportovce, každý si tu  něco najde, na to, že se jedná o poměrně malé město, je Kudowa z turistického hlediska velmi bohatá.

Vzhledem k poloze města může být Kudowa pohodlným jenodenním výletem z Náchoda, odkud sem několikrát denně zajíždí i jedna linka tamější MHD.

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Kudowa Zdrój

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace true

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo