Toruň

Město, které je známé svou jedinečnou architekturou, proslulo také jako rodiště známého astronoma Mikuláše Koperníka. Historické centrum se rozkládá na březích řeky Visly a je klidným místem s řadou zachovaných památek, neboť během druhé světové války uniklo zkáze.

Při procházkách zdejšími ulicemi máte jedinečnou příležitost přenést se v čase zpátky, vychutnávat si krásu gotických domů a červené cihly, ze kterých jsou domy často stavěny, což vás přenese do dob rytířských.

Zdejší část středověkého města je jedním z nejkrásnějších a také nejbohatších v celém Polsku. Pak již ani nepřekvapí, že město se svými skvosty bylo zapsáno na seznam památek UNESCO. Narazit můžete i na sýpky, které jsou památkou na blahobytné období města, kdy ujít vaší pozornosti by neměla především gotická stavba na ulici Piekary 4.

Při návštěvě Toruně na vás dýchne ráz hanzovních měst, tak jako jej znáte například z Talinnu, Rigy či Hamburku.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 98254 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce