Żywiec

Żywiec je malé město v jižním Polsku nedaleko hranic se Slovenskem. Známý je především díky stejnojmennému pivovaru, který mnozí považují za nejlepší pivo v Polsku. Zalesněné okolí a velké jezero z něj činí dobré místo k odpočinku, ale není tak přeplněné jako mnoho letovisek v regionu.

Kolem města se rozprostírá pohoří Beskydy - nepříliš vysoké hory, ale velmi malebné. Jedním z nejoblíbenějších vrcholů k výstupu je nejvyšší hora masivu Babia Góra (1725 m n. m.). Pokud se však nechceme namáhat, v okolí Żywice najdete spoustu nízkých kopců a hustých lesů bohatých na houby. Můžete se také vydat k jezeru Żywieckie, kde najdeme písečné pláže a mnoho pěších a cyklistických tras.

Pokud jde o památky ve městě, pozornost si zaslouží areál zámku a parku nacházející se v centru. Najdete zde Habsburský palác a park s pagodou a mnoha atrakcemi vč. výstava miniaturních staveb a minizoo. Návštěva města se neobejde bez ochutnání místního piva Żywiec a pro labužníky může být zajímavou zastávkou Pivovarské muzeum, které se nachází v lenoškových sklepích vytesaných ve skále. Pro milovníky sladkého je v okolí doporučeným místem pekárna a cukrárna v Czernichówě, která nabízí široký výběr vynikajícího domácího pečiva.

PandaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Żywiec

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce