Krosno

Zasazeno do údolí mezi podkarpatskými kopci, malebné Krosno je kulturním centrem polského pohraničí. Nachází se na úpatí několik pohoří včetně pohoří Bieszczady a je proto ideálním výchozím bodem pro horskou turistiku.

Krosno je označováno jako „malý Krakov“, protože jeho tržní náměstí s renesančními prvky odráží atmosféru krakovského Starého Města. Stejně jako Krakov - město králů a univerzit, bylo i Krosno město vysoké úrovně intelektuálního života. Krosno si toto srovnání zaslouží i díky svým půvabným malým uličkám, které vedou až na samotný kopec, kde se nachází stará část města. Ta je obklopena hradbami a řekou Wisłok.

V letní sezóně si zde můžete vychutnat atmosféru u skleničky vína v jedné z několika útulných vináren a kaváren. Víno má zde dlouholetou tradici díky křižování města s historickou maďarské obchodní stezkou. Krosno je také známé svými sklářskými výrobky, které lze najít a zakoupit po celém světě – můžete zde navštívit moderním centrum Sklářského dědictví.

Krosno stojí za návštěvu zejména v období od května do září. Kromě nesčetných turistických tras po okolí a nádherných památek, město pořádá významné akce. Mezi nejznámější patří květnová soutěž v balónovém létání, kdy oblohu zaplní nespočet barevných balónů. V srpnu lze navštívit „Karpatské podnebí“ - festival pohraničních kultur doprovázeno vínem a ochutnávání regionálních produktů.

 

PandaCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce