Stargrad

Okresní město v Západopomořském vojvodství bylo založeno v 11. století. Později se přidalo k obchodnímu spolku Hansa a začala mu léta rozvoje. Město bylo opevněno a uvitř hradeb vznikaly výstavní stavby.

Dále během historie patřil Stargrad k několika státním celkům a také několikrát změnil název. Polsku město patří až od druhé světové války, během níž bylo dosti poničeno.

Za poslední desetiletí bylo zrekonstruováno historické hlavní náměstí, několik mětských bran, část městských hradeb a  zřízeno několik muzeí. Byla vyznačena turistická trasa spojující všechny městské památky a vedoucí kolem centra tam, kde se dříve táhly městské hradby. Trasa měří 3 km.

V roce 2015 došlo k poslední změně názvu, ze Stargardu Szczecińského se stal pouze Stargrad.

Na prohídku města stačí jeden den, návštěva města je příjemným zpestřením cesty po severním Polsku a pro zájemce o historii, či středověkou architekturu snad i nutností.

 

zobrazit více
Praktické informace do Polsko
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna