Stargrad

Okresní město v Západopomořském vojvodství bylo založeno v 11. století. Později se přidalo k obchodnímu spolku Hansa a začala mu léta rozvoje. Město bylo opevněno a uvitř hradeb vznikaly výstavní stavby.

Dále během historie patřil Stargrad k několika státním celkům a také několikrát změnil název. Polsku město patří až od druhé světové války, během níž bylo dosti poničeno.

Za poslední desetiletí bylo zrekonstruováno historické hlavní náměstí, několik mětských bran, část městských hradeb a  zřízeno několik muzeí. Byla vyznačena turistická trasa spojující všechny městské památky a vedoucí kolem centra tam, kde se dříve táhly městské hradby. Trasa měří 3 km.

V roce 2015 došlo k poslední změně názvu, ze Stargardu Szczecińského se stal pouze Stargrad.

Na prohídku města stačí jeden den, návštěva města je příjemným zpestřením cesty po severním Polsku a pro zájemce o historii, či středověkou architekturu snad i nutností.

 

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Stargrad

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce