Solný důl Wieliczka

1 recenze

Pouze 14 kilometrů od Krakova naleznete místo, kde nebude o zážitky a okouzlení rozhodně nouze, neboť se tu rozkládá fascinující solné podzemí tvořené chodbami a komorami vytesanými ze solných kvádrů.

Solný důl se rozkládá v devíti podlažích, v celkové délce 300 kilometrů až do hloubky 327 metrů.

Důl se nachází na seznamu památek Unesco a je považován za jednu z dvanácti nejcennějších lokalit na světě. Do dolu se vydávají turisté z celého světa, ale i známé osobnosti královských rodin a umělců. Proto si tuto příležitost nenechte ujít ani vy.

Turistická trasa měřící asi dva kilometry vás provede dvaceti komorami vytesanými do soli. Dozvíte se o historii těžbě soli, při procházce historickými komorami a chodbami můžete obdivovat „podzemní krajinu“, především půvabná slaná jezera. Co byste v podzemí rozhodně nečekali, je dech beroucí kaple sv. Kinga, takový podzemní kostel. Vězte, že každý prvek je zde ze soli, i lustry. Vytvoření podzemního kostela trvalo více než 30 let. V podzemní taverně můžete ochutnat delikatesy. V rámci prohlídky navštívíte i muzeum soli. Na prohlídku se doporučuje rezervovat alespoň tři hodiny času.

Dobrodruzi toužící dozvědět se o dolu vše, mohou zvolit trasu hornická expedice.

V dole se kromě prohlídek konají i koncerty, výstavy, obřady, plesy či svatby. V třetí úrovni se dokonce nachází i rehabilitační a zdravotní středisko, je zde unikátní mikroklima pomáhající nemocným.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 24.02.2019

Jeden z největších solných dolů v Evropě, upoutá hlavně svými krásnými interiéry v čele s hlavním sálem. Prohlídka je vcelku drahá a dlouhá, ale rozhodně za to stojí. Jedna z nejkrásnějších věcí co jsem kdy viděl. 

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi