Český ráj

Rozkládá se mezi městy Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Semily, Jičín, Sobotka a na východě pak přechází v Podkrkonoší a na severu jej ohraničují Krkonoše a Jizerské hory.

Krajem se vine řeka Jizera a turistům tento kraj učaroval pro rozmanitost přírodních krás doplněných historickými památkami, jako jsou hrady, zámky či lidová architektura.

Toulat se tu můžete v hlubokých lesích, mezi mohutnými pískovcovými skalami (Hruboskalsko, Prachovské skály…) procházet se kolem malebných rybníků (Věžák, Komárovský), shlížet na krajinu ze spousty vyhlídek (Drábské světničky, Kozákov) či objevovat tajemství starých hradů a zámků (Kost, Trosky, Valdštejn, Hrubý Rohozec …), které jsou rozmístěny v kraji. Každý si tu určitě najde to své a tento kraj vás jistě okouzlí natolik, že se budete chtít sem vracet a objevovat další a další kouzelná místa.

Pro svou přírodní rozmanitost, ale i rostlinnou a živočišnou bohatost byla oblast vyhlášena chráněnou krajinnou oblastí.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Český ráj

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace do Český ráj

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 28964 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce