Český ráj

Rozkládá se mezi městy Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Semily, Jičín, Sobotka a na východě pak přechází v Podkrkonoší a na severu jej ohraničují Krkonoše a Jizerské hory.

Krajem se vine řeka Jizera a turistům tento kraj učaroval pro rozmanitost přírodních krás doplněných historickými památkami, jako jsou hrady, zámky či lidová architektura.

Toulat se tu můžete v hlubokých lesích, mezi mohutnými pískovcovými skalami (Hruboskalsko, Prachovské skály…) procházet se kolem malebných rybníků (Věžák, Komárovský), shlížet na krajinu ze spousty vyhlídek (Drábské světničky, Kozákov) či objevovat tajemství starých hradů a zámků (Kost, Trosky, Valdštejn, Hrubý Rohozec …), které jsou rozmístěny v kraji. Každý si tu určitě najde to své a tento kraj vás jistě okouzlí natolik, že se budete chtít sem vracet a objevovat další a další kouzelná místa.

Pro svou přírodní rozmanitost, ale i rostlinnou a živočišnou bohatost byla oblast vyhlášena chráněnou krajinnou oblastí.

zobrazit více
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna