Tunisko

Země rozmanité přírodní krásy, nekonečných pláží, růžových plameňáků, tradic ale i moderních středisek, to vše je Tunisko. Jedna z turisticky nejnavštěvovanějších destinací v oblasti Středozemního moře.

Hlavním městem země s téměř 11 milióny obyvatel je Tunis. Často mezi lidmi dochází k záměně těchto dvou vlastních jmen a Tunis používají bez ohledu na to, jestli mluví o městě nebo o státu, takže pozor na to.

Povrch Tuniska můžeme rozdělit na tři části. Na severu je hornatý, ve střední části najdeme suchou step a na jihu vyprahlou poušť. Právě sem putuje velká část turistů, kteří si touží zpestřit dovolenou projížďkou na velbloudovi do pouště. 1150 kilometrů dlouhé pobřeží je zasvěceno cestovnímu ruchu. Nachází se tu všechna větší města, nespočet krásných pláží a hotelových komplexů. Populárním centrem je pro turisty i ostrov Djerba, největší tuniský ostrov, který svým návštěvníkům nabízí nejen pláže ale i například krokodýlí farmu či skanzen řemesel.

Není divu, že sem stále proudí příliv turistů, v období od května do konce října tu panují teploty okolo 30°C a navíc je tu poměrně levno. Tím se dostáváme k národnímu sportu všech tuniských obchodníků, a to je smlouvání. Je to zde naprosto běžné, proto se nestyďte a snažte se vždy zaplatit pouze cenu, kterou jste opravdu ochotni dát.

Pokud chcete v Tunisku hlavně poznávat, máte široký výběr. Můžete navštívit hlavní město a nedaleké Karthágo, krásné přístavní město Port El Kantaoui nebo místa, kde se natáčely slavné Lucasovo Hvězdné Války. Podle vzdálenosti si můžete vybrat dopravu taxíkem, autobusem nebo využít nabídku na výlety s cestovní kanceláří.

TravelPortal.czCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Tunisku

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace do Tuniska

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce