Severní Amerika

Můžete strávit celý svůj život cestováním Severní Amerikou, třetím největším kontinentem na světě, a přesto pravděpodobně nikdy nebudete schopni vidět vše na vlastní oči.

Tento kontinent se táhne od severního polárního kruhu až do tropů jižní Panamy. Odděluje od sebe Tichý oceán od Atlantského krásnými horami, nekonečnými pláněmi, pulzujícími metropolemi a neobydleními pouštěmi.  Severní Amerika je domovem rozmanitého podnebí a ještě rozmanitější populace. Severní Amerika v minulosti otevřela svou náruč všem, a nyní se dá popsat jako směsice kultur, jazyků a náboženství.

Řekne-li se pojem Severní Amerika, jako první přijdou na mysl lidem pravděpodobně Spojené státy americké, Kanada a Mexiko. Zatímco tyto tři země tvoří převážnou část Severní Ameriky, nesmíme zapomínat na země Karibiku a Střední Ameriky, které dodávají tomuto kontinentu tu správnou atmosféru a rozmanitost.

Právě tato rozmanitost mezi lidmi a klimatem uspokojí potřeby a přání snad každého cestovatele. Od horolezectví ve Skalistých horách, přes rybolov v hlubokém moři u pobřeží Atlantiku, až po sledování polární záře v Arktidě, či opalování se pod žhavým sluncem Mexika. Severní Amerika se může pochlubit tím vším.

zobrazit více

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27751 pírek.

1 pírko = 1 koruna