Filipíny

Představte si vzdálené ostrovy s palmami, které se naklání nad nedotčenými bílými písečnými plážemi a křišťálově čistou vodou. Zemi, která je uvolněná, chaotická a neefektivní, přesto zcela otevřená zábavě a dobrodružství. Filipíny jsou okouzlující destinací jihovýchodní Asii, která vám nabídne vše, co si jen budete přát.

Filipíny jsou zemí tisíce ostrovů, které kromě idylických písečných pláží a rozmanitého mořského života, nabízí turistiku, přírodu, velká města, surfování, skvělé potápění a usměvavý lidi.

Filipínské pláže se řadí mezi nejlepší na světě a pokrývá je převážně jemný bílý písek, černý vulkanický písek nebo dokonce na některých místech růžový písek.

Země láká milovníky přírody nejenom plážemi a více jak sedmi tisíci tropickými ostrovy, ale také nekonečnou škálou outdoorových a volnočasových aktivit. Vyzkoušet můžete horskou turistiku nebo stezky s nádhernou krajinou. Mezi oblíbené aktivity se řadí výlety na vodopády, smaragdové rýžové terasy nebo jiné historické památky.

Velká města na Filipínách připomínají typická metropole jihovýchodní Asii, přesto kontrast ke zbytku kontinentu je zcela patrný díky španělským a americkým koloniálním vlivům.

Španělský vliv a křesťanství se velmi propsalo do místní kultury a je viditelné všude počínaje názvem měst, čtvrtí, až po místní pokrmy a architekturu. Američané následně zanesli do země své vlastní hodnoty, jazyk a zbarvené džípy, které dodnes slouží jako místní autobusy.

Kombinace všech kultur zformovaly Filipínce do nesmírně vítajících lidí, kterými jsou dodnes. Při plánování dovolené nezapomínejte na počasí a roční monzuny, které mohou dovolenou znatelně ovlivnit.

jankonasCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět na Filipínách

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce