Austrálie & Oceánie

Austrálie a Oceánie, nejmenší ze všech světových kontinentů na naší planetě a přesto jedinečný. Unikátní kus naší Země skládající se z nekonečných pouští, dech beroucích hor, útesů, lesů a pralesů, z dokonalých písečných pláží omývaných blankytně modrým mořem, z moderních měst ale i od civilizace skrytých vesniček osídlených domorodými obyvateli.

Tento úchvatný kontinent omývají ze všech stran Tichý a Indický oceán. Jediný kontinent, který i přes svou velikost, nabízí tak mnoho. Od pevninské Austrálie, Nového Zélandu, Tasmánie či západní části Nové Guinei, až po ráj, jímž jsou tisíce tropických ostrovů Polynésie, Mikronésie a Melanésie. Svojí členitostí spadá jak do mírného, subtropického i tropického podnebného pásu.

Austrálie, bývalá britská kolonie určená nechtěných kriminálníkům, dnes země klokanů a krokodýlů, představuje největší plochu celého kontinentu. Samotná Austrálie láká nejen oblíbenými městy, jako jsou Sydney, Canberra či Melbourne, ale především nezkrotnou faunou a flórou. Mezi přírodní skvosty je zajisté Velký Bariérový útes, Kakadu národní park, Uluru či Austrálské Alpy.

Je-li řeč o skvostech, smaragdově zelený Nový Zéland, filmová země Hobitů či Elfů, láká návštěvníky především nekonečnými možnostmi pro horskou turistiku, sportování, ale i jen kochání se místní přírodou.

Samotná Oceánie skrývá nevysvětlitelné poklady, které dokázala matka příroda stvořit. Ostrovní ráje, kterými jsou ostrovy jako Bora Bora, Tahiti, Fidži či například Papua-Nová Guinea. Do Oceánie se dokonce geograficky řadí i Havajské ostrovy. Projděte se po pohádkově bílých písečných plážích a vychutnejte si slunce a zvuky oceánu, zaplavte si s mořskými tvory či se probroďte džunglí až k překrásnému vodopádu. Na závěr povečeřte s místními obyvateli a poznejte nejen skvosty jejich kuchyně, ale i jejich pohostinnost a přátelskost.

Kontinent, který toho svým návštěvníkům nabízí tak mnoho, že by se dalo o něm hovořit hodiny a hodiny. Unikátní komplex pevniny a ostrovů, který musíte alespoň jednou ve vašem životě navštívit!

lucienneCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Austrálie & Oceánie

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce