Přidat nové místo Bamberk
Cestovní průvodci

Historie vrchu Altenburg sahá až do období Keltů, kteří jsou považováni za první obyvatele města Bamberk. V roce 1109 byl na tomto vrchu vybudován hrad sloužící k obraně města. Ve 14.-16. století se přeměnil na bohatě zařízené biskupské sídlo, dokud nebyl armádou markraběte Albrechta Alcibiadese vypálen. Na obnovu hrad Altenburg čekal až do roku 1801.

Dnes je vrch ideálním místem na rodinnou procházku ke zrekonstruovanému hradu s majestátní, 33 metrů vysokou, věží a kaplí, kde pravidelně 1. května probíhá mše svatá. Vyhlídková plošina vám nabídne nevšední pohled na celý Bamberk a okolí. Odpočinout si také můžete v moderní restauraci Altenburg.

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Nejnovější recenze

Recenzováno: 28.05.2017

Za mě to nejhezčí, co Bamberg má. Pěší ca. 3 km dlouhý výlet z centra města se určitě vyplatí, navíc cesta nabízí nádherné výhledy na centrum města. V současné době je Altenburg jediná památka ve městě, která neprochází stavebními, nebo rekonstrukčními úpravami.

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!