Bamberk

Malebné město Bamberk vám předvede svůj půvabný starobylý vzhled v kontrastu s dominantními kostely a chrámem. Až se budete cítit unaveni procházkou po městě, můžete si na „zeleném marketu“ koupit pečené kaštany a odpočinout si v jedné z mnoha pivovarských hospod.

Malebné bavorské město Bamberk je právem nazýváno pivovarskou Mekkou. V samotném městě je deset pivovarů, z nichž snad nejznámější je Schlenkerla, v okolí města jich pak najdeme dalších 90. Před absolvováním pivní cesty však stojí za zhlédnutí hrad na vrchu Altenburg s krásným výhledem na celé město, gotický dóm či stará barokní radnice stojící přímo nad řekou Regnitz. Díky těmto památkám bylo historické centrum města Bamberk roku 1993 zapsáno na seznam UNESCO.

ChalottCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce