Gent

Třetí největší přístav v Belgii, ležící na soutoku dvou řek, není znám pouze pro svůj význam v lodní dopravě, ale především pro každoročně se konající umělecký festival, který láká všechny příznivce hudby a divadla.

Město disponuje spousty historickými středověkými památkami, například třemi gentskými věžemi. Každoročně se v Gentu pořádá hudební a divadelní festival, který nabízí různorodá vystoupení umělců. Festival se koná každý rok vždy v sobotu před 21. červnem a trvá 10 dní. Návštěvu si nenechá ujít přes 2 miliony lidí, čímž se festival stává jedním z největších v Evropě.

Mezi nejvýznamnější památky v Gentu řadíme tři gentské věže, mezi něž patří Kostel sv. Mikuláše, Katedrála sv. Bavona a zvonice Belfort.

Z Bruselu se do Gentu dostanete městskou hromadnou dopravou, nicméně budete muset několikrát přestupovat a cesta vám zabere spoustu času. Jízdenka vás ale nevyjde draho, jednotlivá jízdenka stojí něco přes 1 euro, doporučuje se ale koupit jízdenka celodenní, která stojí přibližně 3 eura. Dalším a hlavně jednodušším způsobem je použít vlak, který jede z Gentu z nádraží Sint Pieters na bruselské Hlavní nádraží. Cesta vlakem trvá přibližně 30 minut. 

zobrazit více
Praktické informace do Belgie
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27751 pírek.

1 pírko = 1 koruna