Sandanski

Lázeňské městečko na úpatí pohoří Pirin v jihozápadním cípu Bulharska. Město bylo založeno již ve starověku u horkých pramenů o teplotě 41°C - 82°C. Dnes se jedná o velmi příjemné městečko nabízející relax na několika koupalištích s termální vodou. Masáže a různé léčebné terapie tu nabízí několik hotelů. K procházkám vybízí rozlehlý lázeňský lesopark a v centru města velmi upravená pěší zóna plná obchůdků a kavárniček. Přímo na pěší zóně vyvěrá  jeden z pramenů, kdo má s sebou kelímek, může ho ochutnat. V létě se tu konají kulturní akce a v parku se nabízí mnoho sezónních atrakcí pro děti i dospělé.

Město má velmi teplé klima, již koncem dubna tu teploty mohou dosahovat 30°C a teplo tu je až do konce října. Okolí Sandanského nabízí možnosti pěší a cykloturistiky po pohoří Pirin i návštěvy sklípků a provozoven zdejších vinařů. Nedaleko Sandanského lze navštívit i několik národních kulturních památek.

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Sandanski

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce