Sandanski

Lázeňské městečko na úpatí pohoří Pirin v jihozápadním cípu Bulharska. Město bylo založeno již ve starověku u horkých pramenů o teplotě 41°C - 82°C. Dnes se jedná o velmi příjemné městečko nabízející relax na několika koupalištích s termální vodou. Masáže a různé léčebné terapie tu nabízí několik hotelů. K procházkám vybízí rozlehlý lázeňský lesopark a v centru města velmi upravená pěší zóna plná obchůdků a kavárniček. Přímo na pěší zóně vyvěrá  jeden z pramenů, kdo má s sebou kelímek, může ho ochutnat. V létě se tu konají kulturní akce a v parku se nabízí mnoho sezónních atrakcí pro děti i dospělé.

Město má velmi teplé klima, již koncem dubna tu teploty mohou dosahovat 30°C a teplo tu je až do konce října. Okolí Sandanského nabízí možnosti pěší a cykloturistiky po pohoří Pirin i návštěvy sklípků a provozoven zdejších vinařů. Nedaleko Sandanského lze navštívit i několik národních kulturních památek.

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Sandanski

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28823 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo