Sandanski

Lázeňské městečko na úpatí pohoří Pirin v jihozápadním cípu Bulharska. Město bylo založeno již ve starověku u horkých pramenů o teplotě 41°C - 82°C. Dnes se jedná o velmi příjemné městečko nabízející relax na několika koupalištích s termální vodou. Masáže a různé léčebné terapie tu nabízí několik hotelů. K procházkám vybízí rozlehlý lázeňský lesopark a v centru města velmi upravená pěší zóna plná obchůdků a kavárniček. Přímo na pěší zóně vyvěrá  jeden z pramenů, kdo má s sebou kelímek, může ho ochutnat. V létě se tu konají kulturní akce a v parku se nabízí mnoho sezónních atrakcí pro děti i dospělé.

Město má velmi teplé klima, již koncem dubna tu teploty mohou dosahovat 30°C a teplo tu je až do konce října. Okolí Sandanského nabízí možnosti pěší a cykloturistiky po pohoří Pirin i návštěvy sklípků a provozoven zdejších vinařů. Nedaleko Sandanského lze navštívit i několik národních kulturních památek.

zobrazit více
Praktické informace do Bulharsko
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna