Komárno

Na první pohled nenápadné město, kde se narodilo mnoho slavných osobností, jako Ladislav Pohrobek či hudební skladatel Franz Lehár, vás upoutá množstvím historických budov a památek, dlouhou historií, ale i bohatým kulturním a společenským životem.

Již z prvního dojmu ho činí zajímavým skutečnost, že jde o takové město dva v jednom. Na jednom břehu Dunaje stojí slovenské Komárno, ale na druhém již maďarské Komárom, ale tvoří jeden celek. Není tedy divu, že město je hodně ovlivněno maďarskou mentalitou, což mu ale dodává specifický půvab. Návštěvníci tak mají jedinečnou možnost seznámit se s maďarskou kulturou.

Ač se to možná nezdá, určitě vás zaujme svým Nádvořím Evropy, kde na jednom relativně malém místě se seznámíte s architekturou různých evropských národů, což může být velmi poučné. Zajímavé budovy na vás čekají i na jiných místech města.

Milovníci historie, obrany a opevnění budou nadšeni z pevnosti, která určitě nemá jinde v Evropě obdoby. Prozkoumejte důmyslnost pevnosti a její nedobytnost, budete překvapeni, jak geniálně byla postavena.

Určitě se můžete zúčastnit různých kulturních akcí, ale celkově je Komárno spíše městem, ze kterého vyzařuje takový poklid, který je třeba vychutnat.

zobrazit více

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna