Přidat nové místo Komárno
Cestovní průvodci

Pevnost představuje dokonalý obranný komplex, který nenajdete nikde jinde v Evropě. Stavba začala vznikat již v roce 1546, ale dokončena byla až v 17. století. Měla chránit před nájezdem Turků strategický bod v krajině – soutok Dunaje a Váhu, což se i povedlo. Své heslo „Nec arte nec marte“ neboli „ani násilím, ani lstí“ skutečně dodržela, ani Turci neuspěli.

Jde o rozsáhlý systém pevnostních staveb, kdy některé jsou již zakomponovány plynule do města, ale ne ve všech částech se konají prohlídky.

Prohlédnout si lze Starou a Novou pevnost, nejstarší součásti pevnosti, dále Sandbergskou (Monoštorskou ) pevnosť, jež tvoří zřejmě nejatraktivnější, ale i největší část z celého systému a mnoho dalších částí.

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Nejnovější recenze

Recenzováno: 10.02.2017

Jedinečná pevnost, snad nejlepší, kterou jsem kdy viděla. Za návštěvu určitě stojí. Zajímavá jsou i umělecká díla, která tu zanechali sovětští vojáci. Je vidět, jak si sovětská armáda pevnost upravila pro své potřeby. Škoda, že je pevnost poměrně zanedbaná, potřebovala by rekonstrukci.

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!