Šibenik

Při průjezdu Šibenikem si stěží uvědomíte, že projíždíte městem, které je specifické pro celou Dalmácii. Pravou tvář města poznáte, až když se vydáte do samotného srdce města, kamenného labyrintu středověkého centra, kde se bíla barva města odráží na hladině klidného moře.

Staré město je propletené středověkými strmými uličkami a schodišti, které charakterizují typickou atmosféru Jadranského města. Šibenik nabízí směs středomořské architektury, přilehlých ostrovních pláží a festivalové kultury, které byla kdysi výhradní doménou měst jako Split či Dubrovník. Prstenec pevností a honosná renesanční katedrála, která je považovaná za nejlepší architektonickou památku v jihovýchodní Evropě, dělají z města často navštěvovanou destinaci či místo pro alespoň jednodenní výlet.

Šibenik je kromě toho skvělým výchozím bodem pro výlet do Národního parku Krka, nebo na překrásné ostrovy Kornati rýsující se na severozápadě od pobřeží. Cestou nahoru nebo dolů rovněž narazíte na řadu známých turistických středisek.

Celkově se Šibenik datuje do jedenáctého století v podobě chorvatské pevnosti, spadající pod Benátčany v patnáctém století, kdy se město stalo důležitým opěrným bodem v bojích proti Osmanské říši. Památky této éry, a to zejména obrovské rozpadající se pevnosti, které se vznášejí nad centrem města, stojí za návštěvu a prozkoumání.

zobrazit více

Dovolená v Chorvatsku s dětmi

Praktické informace do Chorvatsko
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna