Rijeka

Třetí největší chorvatské město turisty mnohdy odrazuje hustou dopravou, svou velikostí a také svým ruchem. Což je škoda, jelikož se zde nachází mnoho zajímavých památek a konají se tu pěkné akce. Známý je rijecký karneval, ale také hudební a divadelní festivaly, které se konávají během letních večerů.

Bohatý program nabízí oslavy patrona sv. Víta 15. června. Město se dá charakterizovat jako prolnutí přístavu s habsburskou vznešeností. V centru jsou budovy vkusné v rakousko-uherském stylu. A ačkoli můžete mít pocit, že město je jen obrovský přístav a dále jen betonová džungle, vězte, že i místa k odpočinku zde najdete. Město má i jednu raritu, kdy se tu nachází hřbitov pro zvířecí mazlíčky, dokonce jeden z nejstarších hřbitovů tohoto druhu.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Rijece

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce