Šanghaj

 Nejlidnatější a nejvíce kosmopolitní čínská aglomerace se stovkami mrakodrapů, obchodních center a hotelů, je skvělým místem pro všechny, kdo chtějí nasát tu pravou atmosféru bujícího čínského velkoměsta.

Při první návštěvě Šanghaje si mnoho lidí klade otázku, proč se právě tato metropole tak moc liší od tradičních čínských měst, a tolik jim připomíná moderní evropské destinace. Na vzhled Šanghaje měly vliv především historické události. V polovině 18. století se Šanghaj stala jedním z pěti přístavů otevřených mezinárodnímu obchodu. Díky tomu vznikla cizinecká čtvrť, brzy následovaly univerzity, první obchodní domy a Šanghaj se postupně stala symbolem ekonomického úspěchu, kterým je dodnes.

Nejlidnatější čínské velkoměsto sice – na rozdíl od Pekingu – neoplývá mnoha antickými památkami a architekturou, ale i přesto je zde mnoho zajímavých míst, která stojí za to navštívit.

Jedním z nich je například čtvrť Chuang-phu, jenž tvoří s nábřežím zvaným Bund, lemovaným budovami bank, hotelů a luxusních obchodů, a pamatujících ještě dobu koloniální nadvlády, dominantu celého města. Na protějším břehu řeky se nachází moderní čtvrť Pchu-tung s desítkami mrakodrapů a především s největší atrakcí Šanghaje – Perlovou věží. Někdejší nejvyšší budova světa nabízí všem svým návštěvníkům dokonalý výhled na celé velkoměsto.

Milovníci rychlých aut se mohou vypravit na nedaleký automobilový okruh, kde se v roce 2004 poprvé jela Velká cena Číny. Zájemce o kulturu a historii pak jistě zaujme návštěva šanghajské výstavní galerie s obřím modelem metropole v roce 2020. Po celodenní prohlídce se vyplatí zakončit večer v některém z mnoha místních barů, díky kterým je noční život v Šanghaji pověstný.

HonzaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Šanghaj

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce