Peking

 Hlavní a zároveň nejznámější město Číny s množstvím historických památek a muzeí, ale i moderních budov, je místem, kde návštěvník nasaje tu pravou čínskou atmosféru.

Místem, které by měl opravdu každý navštívit, je Náměstí Nebeského klidu. To zaujme zejména milovníky architektury a hlavně funkcionalistických staveb. Celé obří ploše dominuje Mauzoleum Mao Ce-Tunga, Brána správného světa či Památník Lidových hrdinů. Odtud je to jen nedaleko do "Zakázaného města", největšího palácového komplexu na světě a zároveň památky zapsané do Seznamu světového dědictví UNESCO.

Areál Letního paláce v okrajové části města si zamilují obdivovatelé tradiční čínské architektury. Kromě samotného paláce, zde návštěvník nalezne i rozlehlé čínské zahrady, jejichž klid a krása jsou v přímém protikladu se shonem a ruchem, který panuje v centru Pekingu. Hned vedle něj se nachází uměle vybudované jezero s mostem sedmnácti oblouků, jemuž dominují hlavice vyřezávaných lvů.

Ten, koho návštěva města unaví, si může dopřát odpočinek v některém z mnoha pekingských parků, kde může pozorovat starší lidi, jak meditují nebo cvičí za doprovodu moderní čínské hudby. Nelze opomenout ani návštěvu místní zoologické zahrady, která zájemce seznámí s mnoha druhy fauny, která žije v říši středu. Návštěvu města je pak vhodné zakončit v některé z mnoha restaurací a vychutnat si zde pravou Pekingskou kachnu se sójovou omáčkou.

 

HonzaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Peking

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce