Cestování a doprava v Srbsku

Cesta autem do Srbska

Nejsvobodnější cestování je samozřejmě vlastním automobilem. Cesta do Srbska je ale přibližně 900 km dlouhá a tak počítejte s tím, že vám zabere minimálně 10 hodin. Nicméně cestování po slovenských a maďarských dálnicích je vcelku pohodlné. Malé zdržení vás čeká až na srbských hranicích, kde můžou být kromě dokladů kontrolovány i vaše zavazadla.

Cesta autobusem do Srbska

Pokud nechcete trávit tolik času za volantem, do Srbska vás odveze autobus společnosti Eurolines. Pravidelné přímé linky jsou vypravovány z Prahy a Brna dvakrát týdně, jednosměrná jízdenka stojí kolem 1 000 Kč.

Cesta vlakem do Srbska

Cesta vlakem vám zabere přibližně 18 hodin. Vlak odjíždí odpoledne z Prahy a Brna, večer vás čeká přestup v Budapešti a ráno se již můžete probudit v srbském Bělehradu. Zpáteční jízdenka vás bude stát přibližně 4 000 Kč.

Letecky do Srbska

Chcete-li se vznášet v oblacích, nejpohodlnější zážitek budete mít se společností Airserbia, která zajišťuje přímé lety z Prahy do Bělehradu. Za zpáteční letenku zaplatíte okolo 6 000 Kč. Od 4 000 Kč je možné sehnat letenky na přímé lety z Vídně.

Jak vyhledat nejlevnější letenku vám pomůže článek: 3 tajemství pro pořízení nejlevnějších letenek. Nevýhoda letecké společnosti je ovšem velikost zavazadla, kdy jakákoliv nesrovnalost může prodražit letenku až o třetinu. V případě akční letenky až o polovinu. Předejděte potížím a přečtěte si předem podmínky cestování s příručním zavazadlem.

Cestovní kanceláří do Srbska

Cestovní kanceláře jsou schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se často o přímé lety se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena může být v takovém případě levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů do Srbska.

Doprava v Srbsku

Půjčení a cestování autem v Srbsku

Pokud chcete cestovat autem pouze po Srbsku a využít jeho benefity, auta si lze jednoduše pronajmout v každém větším městě nebo na letišti. Pro vyhledání nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami v Srbsku vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač a zkusit najít lokální půjčovny, které občas vyjdou levněji, ale s větším rizikem.

ChalottCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

1 pírko = 1 koruna