Doprava

Nejsvobodnější cestování je samozřejmě vlastním automobilem. Cesta do Srbska je ale přibližně 900 km dlouhá a tak počítejte s tím, že vám zabere minimálně 10 hodin. Nicméně cestování po slovenských a maďarských dálnicích je vcelku pohodlné. Malé zdržení vás čeká až na srbských hranicích, kde můžou být kromě dokladů kontrolovány i vaše zavazadla.

Pokud nechcete trávit tolik času za volantem, do Srbska vás odveze autobus společnosti Eurolines. Pravidelné přímé linky jsou vypravovány z Prahy a Brna dvakrát týdně, jednosměrná jízdenka stojí kolem 1 000 Kč.
Cesta vlakem vám zabere přibližně 18 hodin. Vlak odjíždí odpoledne z Prahy a Brna, večer vás čeká přestup v Budapešti a ráno se již můžete probudit v srbském Bělehradu. Zpáteční jízdenka vás bude stát přibližně 4 000 Kč.

Chcete-li se vznášet v oblacích, nejpohodlnější zážitek budete mít se společností Airserbia, která zajišťuje přímé lety z Prahy do Bělehradu. Za zpáteční letenku zaplatíte okolo 6 000 Kč. Od 4 000 Kč je možné sehnat letenky na přímé lety z Vídně, například u společnosti Studentagency.

zobrazit více

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna