Tunis

Každoročně navštěvují Tunisko během letních měsiců tisíce turistů. Většina míří do některého z mnoha místních letovisek a tak trochu neprávem opomíjejí hlavní město Tunis, které má ale také co nabídnout. Najdeme ho na severovýchodě země, na břehu Středozemního moře a žije tu přibližne necelých 800 tisíc obyvatel.

Ne každý možná ví, že na místě, kde leží dnešní Tunis, se začala psát historie již v roce 814 před naším letopočtem, kdy tady bylo založeno známé město Karthágo, díky strategické pozici velmi bohaté a významné. Do dneška se ovšem dochovaly zbytky jiného Karthága, to původní bylo během Punských válek srovnáno se zemí. Římané zde následně postavili zcela nové město, jehož vykopávky a muzeum naleznete na předměstí Tunisu.

Kromě již zmíněného Karthága stojí za návštěvu i stará arabská medina, která je zapsána dokonce na seznamu UNESCO. Najdeme tu křivolaké uličky, krásné paláce, velkou mešitu a samozřejmě spoustu obchodů se suvenýry a typickými tuniskými produkty.

Za hradbami mediny vyrostlo během let moderní město. Narozdíl od jiných měst je Tunis čistší, stavby jsou ovlivněné francouzskou architekturou, stejně tak zahrady, které jsou udržované a zavlažované. Hlavní ulicí je bulvár Habiba Bourguiby.

TravelPortal.czCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce