Tunis

 Každoročně navštěvují Tunisko během letních měsiců tisíce turistů. Většina míří do některého z mnoha místních letovisek a tak trochu neprávem opomíjejí hlavní město Tunis, které má ale také co nabídnout. Najdeme ho na severovýchodě země, na břehu Středozemního moře a žije tu přibližne necelých 800 tisíc obyvatel.

Ne každý možná ví, že na místě, kde leží dnešní Tunis, se začala psát historie již v roce 814 před naším letopočtem, kdy tady bylo založeno známé město Karthágo, díky strategické pozici velmi bohaté a významné. Do dneška se ovšem dochovaly zbytky jiného Karthága, to původní bylo během Punských válek srovnáno se zemí. Římané zde následně postavili zcela nové město, jehož vykopávky a muzeum naleznete na předměstí Tunisu.

Kromě již zmíněného Karthága stojí za návštěvu i stará arabská medina, která je zapsána dokonce na seznamu UNESCO. Najdeme tu křivolaké uličky, krásné paláce, velkou mešitu a samozřejmě spoustu obchodů se suvenýry a typickými tuniskými produkty.

Za hradbami mediny vyrostlo během let moderní město. Narozdíl od jiných měst je Tunis čistší, stavby jsou ovlivněné francouzskou architekturou, stejně tak zahrady, které jsou udržované a zavlažované. Hlavní ulicí je bulvár Habiba Bourguiby.

zobrazit více
<a href="http://www.blue-style.cz/tunisko/" class="ad-wrapper" target="_blank"> <img class="ad-square" src="/images/banners/BS/Tunisko_300x250.jpg" /> </a>
Reklama
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna