Rabat

Hlavním a zároveň dalším ze čtyř královských měst je Rabat. Sídlí zde vláda i marocký král, avšak turisté se k jeho paláci přiblížit nesmějí. Naštěstí tu narazíte na mnoho jiných zajímavých pamětihodností, jako jsou Hassanova věž, mauzoleum Mohammeda V. nebo pevnost Kasbas des Oudais, jejíž součást tvoří i nádherné zahrady.

Město je situováno na pobřeží Atlantského oceánu, při ústí řeky Bú Regreg. Starý Rabat je obehnán ohromnými hradbami, což svědčí i o jeho významu v minulosti. Za městskými hradbami se nacházejí ruiny římského města Sala-Colonia. Najdete zde zbytky Jupiterova chrámu, fórum, lázně, ale i bazén, který zabezpečoval rozvod vody. Kromě antických památek jsou tu také pozůstatky islámského komplexu kdysi dávno zničeného zemětřesením s polorozpadlou mešitou, minaretem, medresou a hrobkami svatých mužů. Rabat je dopravní křižovatkou a má námořní přístav. Mezinárodní letiště je vzdáleno 10 kilometrů od města. 

TravelPortal.czCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce