Djerba

Djerba, překrásný tuniský ostrov, který je každoročně cílem desetitisíců návštěvníků, je největším ostrovem severního pobřeží Afriky. Ostrov, jež má všudyvšeho dvacet na dvacet kilometrů, je lákadlem díky nekonečným plážím, všudypřítomnému slunci, malebným vesničkám, rodinným ale i rušným turistickým centrům.

Ostrov, který je pro nás Čechy také oblíbený jako destinace vhodná pro cenově dostupnou dovolenou, je skvělou volbou nejen pro rodiny s dětmi, ale taktéž pro mladé páry hledající romantiku, ale i pro dovolenou v partě přátel jedoucích za zábavou.

Na Djerbě lze čas strávit nejen koupáním a sluněním na písečných plážích, ale také poznáváním. Buď na vlastní pěst, anebo v rámci kolektivních výletů, nabízených delegáty, můžete navštívit například největší středozemní krokodýlí farmu a také unikátní muzeum, v němž je k vidění několik vzácných sbírek. K návštěvě také láká hlavní město Houmt Souk, s několika mešitami a pevností Borj El Kebir.

Turisticky významné je především východní a severovýchodní pobřeží v blízkosti vesnice Midoun. Je jedním z mála míst v Tunisku, kde se stále mluví berbersky. Cizince sem láká také fakt, že v roce 1977 byly ve městě Ajim umístěny exteriéry Mos Eisley z prvních Hvězdných válek, přestože je dnes již zde neuvidí.

Odvážní cestovatelé mohou využít mezinárodního letiště Djerba Zarzis (s linkami z Letiště Václava Havla) jako ideální začátek cesty k asi 80 km vzdálené hranici s Libyí. Z tuniské pevniny je možné se na Djerbu, kromě letecké dopravy, dostat trajektem nebo po nasypané hrázi, která stojí na starých základech vybudovaných Římany.

Navštivte Djerbu, tuniský ostrov, jenž je pokladem severní Afriky!

zobrazit více
<a href="http://www.blue-style.cz/tunisko/" class="ad-wrapper" target="_blank"> <img class="ad-square" src="/images/banners/BS/Tunisko_300x250.jpg" /> </a>
Reklama
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna