Sousse

Sousse je třetím největším městem Tuniska a zároveň velmi populárním přímořským letoviskem. Město nabízí přes deset kilometrů pěkných písečných pláží a mnoho hotelů a dalších ubytovacích zařízení všech kategorií. 

Kromě pláží nabízí město i své starobylé historické centrum - Medinu, jejíž nejstarší domy pocházejí z 10. století, v Medíně je mnoho křivolakých uliček, kde není těžké se ztratit. Dále tu je několik mešit (v Tunisku přístupných jen muslimům), mnoho kilometrů podzemních chodeb, z nichž je turistům zpřístupněn jen velmi malý zlomek a středověká pevnost. Přes den Medina překypuje životem, je tu mnoho krámků, kde turisté kromě suvenýrů seženou i vše potřebné. Do Mediny se vydejte přes den, večer se život přenáší na pláže a do hotelové části města. Staré město v Sousse bylo v roce 1988 zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Sousse má velmi dobré dopravní spojení s dalšími turisticky atraktivními místy ve středním Tunisku.  

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Sousse

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace do Tunisko

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce