Sousse

Sousse je třetím největším městem Tuniska a zároveň velmi populárním přímořským letoviskem. Město nabízí přes deset kilometrů pěkných písečných pláží a mnoho hotelů a dalších ubytovacích zařízení všech kategorií. 

Kromě pláží nabízí město i své starobylé historické centrum - Medinu, jejíž nejstarší domy pocházejí z 10. století, v Medíně je mnoho křivolakých uliček, kde není těžké se ztratit. Dále tu je několik mešit (v Tunisku přístupných jen muslimům), mnoho kilometrů podzemních chodeb, z nichž je turistům zpřístupněn jen velmi malý zlomek a středověká pevnost. Přes den Medina překypuje životem, je tu mnoho krámků, kde turisté kromě suvenýrů seženou i vše potřebné. Do Mediny se vydejte přes den, večer se život přenáší na pláže a do hotelové části města. Staré město v Sousse bylo v roce 1988 zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Sousse má velmi dobré dopravní spojení s dalšími turisticky atraktivními místy ve středním Tunisku.  

zobrazit více

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna