Fez

Fez, nejstarší a nejpůsobivější královské město v Maroku, a především duchovní a náboženské centrum země. Fez byl po dlouhou dobu považován za centrum muslimské víry a vše, co se v dějinách Maroka odehrálo, začalo právě tady.

Starý Fez je složen ze spletitých uliček, kterých je zhruba devět tisíc. Uličky jsou velmi chaotické a snadno se v nich ztratíte. Často nevedou do pravých úhlů, různě se točí a jsou slepé. Pokud budete mít pocit, že jste dezorientovaní, držte se davu. A kdyby bylo nejhůř, za pár dirhamů vás k východu určitě dovede někdo z místních.

V medině najdete i súky – trhy s rozličným zbožím. Fez je proslaven svými koželuhy, takže je zde ideální možnost koupit si nějaký kožený výrobek. Za starou medinou vzniklo nové město, které svým charakterem připomíná jihofrancouzská města. Luxusní restaurace, kavárny, široké bulváry spolu s bohatými a nekonvenčními mladými muslimy, to vše v kontrastu šedi tamní většinové společnosti, která trpí velkou nezaměstnaností a s tím spojenou chudobou.

TravelPortal.czCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 99442 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce