Casablanca

Největší marocké město, které jednoznačně proslavil stejnojmenný film, patří dnes se svými třemi miliony obyvateli k velice kosmopolitním a moderním městům. Casablanca je nejen hlavním městem celého regionu Velká Casablanca, ale taktéž velmi důležitý přístav v zemi.

Při procházce po širokých francouzských bulvárech, lemovaných módními obchody, téměř nepoznáte, že jste v africké zemi, silně ovlivněné arabskou kulturou. V Casablance se dokonce nacházejí dvě mezinárodní letiště. Po železnici je Casablanca spojena s Marrakéší a z druhé strany s Rabatem. Další zajímavostí je, že Casablanca, v níž sídlí například Královský oceánografický institut, je nejdůležitější základnou Královského námořnictva Maroka.

TravelPortal.czCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 99442 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce