Kościuszko pahorek

1 recenze

Jeden z několika krakovských kopců, nacházející se asi tři kilometry od historického centra města, je spjat se vzpomínkami na polské a americké bojovníky za svobodu. Pahorek byl a bude symbolem polské naděje na svobodu a nezávislost. Místo je také symbolickým hrobem Tadeaše Kosciuszka, slavného obránce polské nezávislosti.

Na kopec se vstupuje přes malou novogotickou kapli, kde se dozvíte také více o polských hrdinech.

Zakoupíte-li si vstupenku, můžete navštívit všechny výstavy i sbírky, včetně sbírky voskových figurín a kaple sv. Bronislavy.

Pahorek představuje ideální místo pro odpočinek, procházky a pěkné výhledy na Krakov, prý je odsud jeden z nejkrásnějších pohledů na Krakov. Za dobrého počasí lze dohlédnout až na Tatry. 

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 02.02.2017

Nadherne vyhledy. Pro Cechy je toto neobvykla zajimavost, nebot se jedna o kopec umely. Byl vybudovan jako pocta bojovnikovi Kociuszkovi a lide, kteri ho staveli, byli pysni na to, ze ho mohou stavet. Hlinu nosily i deti v kbelikach. V jedne z expozic popisuj9c9 stavbu kopce, je statistika, kolik kbeliku hliny bylo pouzito na stavbu, fotky ze stavby, jak male deti tlaci kocarek s kbelikem hliny apod. Expozice o stavbe kopce je z mistnich expozic nejzajimavejsi.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi