Karélie

Oblast téměř bez kopců a vyvýšenin, ale bohatá na lesy jezera a bažiny, taková je republika Karélie s hlavním městem Petrozavodsk na severu Ruska.

Jezera tvoří 18 procent rozlohy celé Karélie, největšími jsou Ladožské a Oněžské. Bažiny zabírají také stejnou část rozlohy regionu a lesy dokonce celou jeho polovinu.  Je to region čistě severský, prochází jím severní polární kruh. Na území republiky nejsou téměř žádné kopce, ale zato  mnoho jezer, bažin a lesů. Vzhledem k nízké hustotě osídlení, republika má rozlohu ca. 172 000 km2, ale jen 700 000 obyvatel, je tu ještě panenská příroda. Region je zajímavý hlavně pro vodáky, rybáře, trampy a milovníky nedotčené přírody. Velkou oblibu si v poslední době získávají výlety za pozorováním divoké zvěře. Ve volné přírodě tu lze spatřit medvědy hnědé, sněžné zajíce, lišky, ondatry, bobry a tuleně. V létě si tu po několik týdnů můžete užívat bílé noci.

 

 

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Karélie

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce