Karélie

Oblast téměř bez kopců a vyvýšenin, ale bohatá na lesy jezera a bažiny, taková je republika Karélie s hlavním městem Petrozavodsk na severu Ruska.

Jezera tvoří 18 procent rozlohy celé Karélie, největšími jsou Ladožské a Oněžské. Bažiny zabírají také stejnou část rozlohy regionu a lesy dokonce celou jeho polovinu.  Je to region čistě severský, prochází jím severní polární kruh. Na území republiky nejsou téměř žádné kopce, ale zato  mnoho jezer, bažin a lesů. Vzhledem k nízké hustotě osídlení, republika má rozlohu ca. 172 000 km2, ale jen 700 000 obyvatel, je tu ještě panenská příroda. Region je zajímavý hlavně pro vodáky, rybáře, trampy a milovníky nedotčené přírody. Velkou oblibu si v poslední době získávají výlety za pozorováním divoké zvěře. Ve volné přírodě tu lze spatřit medvědy hnědé, sněžné zajíce, lišky, ondatry, bobry a tuleně. V létě si tu po několik týdnů můžete užívat bílé noci.

 

 

zobrazit více
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna