City Hall

1 recenze

Když byl v roce 1888 Belfastu královnou Viktorií udělen statut města, rozhodl se Belfast tento svůj nový statut slavit stavbou honosné radnice, která by neměla ve Velké Británii obdoby. Stavba radnice pod taktovkou architekta Alfreda Brumwella Thomase byla dokončena v roce 1906. Radnice je v historizujícím stylu, byl na ní použit ten nejdražší a nejprestižnější materiál a její stavba stála na tehdejší dobu velmi mnoho.

Ovšem radnice s 53 m vysokou kupolí je i po více než 100 letech chloubou města a turistickým magnetem. Její interier je zdoben obrazy a bustami významných Severoirů, na vitrážích v oknech jsou znázorněny významné události z dějin regionu. Kromě úřadu tu je zdarma přístupná expozice k dějinám města, konají se tu bezplatné prohlídky a je možné posedět v příjemné kavárně. V zahradě radnice je pomník obětem tragédie lodi Titanic, neboť ten byl vyroben ve zdejších loděnicích. Večer bývá stavba osvícena, každý den v týdnu světlem jiné barvy a působí mysticky.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 19.02.2018

Radnice mě přímo fascinovala. Dle mého názoru se záměr postavit nejhonosnější radnici ve Velké Británii Belfásťanům zdařil. Jestli v celém Irksu vidět jednu stavební památku, tak zcela jistě tuhle radnici. Nic jiného na mě v Irsku již tak dobře nezapůsobilo.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi