Petrozavodsk

Městu založenému carem Petrem Velikým v roce 1703, se při svých cestách do Karélie či na  sever evropské části Ruska  nevyhnete. Jak již název napovídá, jedná se o především průmyslové město, kdy původně byla jeho hlavním posláním výroba zbraní.

Dnes se město specializuje především na dřevozpracující průmysl. Je ale škoda se tu alespoň jeden den a především večer nezdržet, hlavně v létě za dlouhých bílých nocí. Petrozavodsk je hlavním městem federativní republiky Karélie a má přibližně 280 tis. obyvatel.

Projdete se od nádraží 2 km dlouhým prospektem Lenina až na nábřeží Oněžského jezera. Cestou potkáte několik muzeí, chrámů a památníků, které stojí za návštěvu či shlédnutí. Ve městě je několik muzeí specializujících se na karelskou kulturu, umění, přírodu a zeměpis. Nasajte atmosféru ruského severu a hlavně letní den zakončete s tisíci místními vysedáváním a promenováním na nábřeží Oněžského jezera. Zůstaňte až do časného rána, čas uběhne a ani vám to nepřijde, neboť zde v létě slunce nezapadá, a zážitek budete mít jedinečný. Hlavně nezapomenout na krmení pro racky.

 

zobrazit více

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna