Soluň

Soluň si snadno zamilujete – snoubí v sobě krásu, kulturu, historii a úžasný výhled na moře. Jedná se o druhé největší město v Řecku též nazývané řecky Thessaloniki, které se vyznačuje aktivním stylem života, který můžete pocítit v ulicích města.

Každá čtvrť v sobě skrývá své kouzlo. Ve chvíli, kdy vystoupáte při západu slunce k byzantské zdi a rozhlídnete se kolem, uvidíte, jak je město rozlehlé a unikátní. Jedná se o moderní metropoli nesoucí známky své bouřlivé historie, která dává městu specifickou krásu.

Soluň nabízí nepřeberné množství tradičních taveren, restaurací a barů. Najdeme zde největší univerzity v zemi, což z města tvoří studentské město plné nočního života, diskoték a klubů. Z historického hlediska vás Soluň rovněž zcela ohromí, jelikož spojuje více než 2 300 let historie, ve které hrálo několikrát důležitou roli. Mnoho křesťanských a byzantských památek z této doby bylo zařazeno pod UNESCO v roce 1988.

Nejznámější památkou v Soluni je oblouk Galerius ze 4. století a zejména Bílá věž, která se tyčí u pobřeží a je symbolem a rovněž orientačním bodem města.

zobrazit více
Praktické informace do Řecko
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna