Lidová hala

1 recenze

Lidová hala, známá také jako Hala Století, je počinem architekta Maxe Berga a najdete ji ve všech učebnicích architektury. Jde o první železobetonovou budovu na světě.

Vznikla mezi lety 1910-1913 a pojme 10 000 lidí. Stavba je založena na základě železobetonových oblouků a kupole o výšce 23 metrů. Navíc v sobě spojuje víceúčelovost prostoru, neobvyklost konstrukce, jedinečnost a prostornost. Od roku 2006 se tato stavba nachází na seznamu UNESCO. V hale se konají různé kulturní a sportovní akce, koncerty či veletrhy.

Před halou stojí úchvatná obří multimediální fontána, která za tmy svítí. Nabídne pak hru světel, barev, hudby, kdy voda stříká do výše kolem 40 metrů. Na krásné podívané se podílí 300 vodních trysek různých druhů a 800 světel.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 06.06.2017

Nepochybně impozantní stavba, včetnš fontán a půlkruhovou pergolou. Jen mi připadá, že za 12 PLN vstup do šestimístné lóže podívat se jak se staví veletrh kol, bylo přehnané.

Určitě zajímavé pro specialisty v modernostické architektuře a specialisty stavaře, pro nás ostatní to bylo málo zajímavé. Určitě pohled z podlahy haly vzhůru musí být impozantní a toho nám nebylo dopřáno.

Fontány jsou skvělé, zejména proto, že si v nich můžete v klidu čabrat nohy nebo v některých částech v nich běhat a hrát si s vodou.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi