Lodž pohádková (Lodz bajkowa)

1 recenze

Projekt pohádková Lodž chce místním i turistům připomenout význam města v animované filmové tvorbě. Ve filmovém studium malých forem Se - Ma - For v Lodži vzniklo více než 1 400 krátkých animovaných filmů, které byly vysílány v televizích několika desítek států po celém světě.

Jedná se o sochy postav z těchto filmů.Sochy stojí před turisticky zajímavými objekty ve městě. Zatím stojí 9 soch, plánuje se jich až 17. V hlavní informační kanceláři na ulici Piotrkowska si vyzvednete herní plán (nebo si ho můžete vytisknout z internetu), na němž je napsáno, kde která socha stojí. V nějakém kulturním zařízení blízko sochy, v jakém, je také napsáno na plánu,  obdržíte k dané soše razítko a pokud navštívíte všechny sochy na plánu a u každé získáte razítko, dostanete za to v infocentru na Piotrkowské malou odměnu. První socha a asi z lodžských hrdinů nejznámější - medvídek Ušáček, stojí přímo před informační kanceláří.

Hra není nijak časově ani věkově omezena. Sbírají se k sochám pouze velmi pěkná razítka, na datu, kdy jste tam byli, nezáleží. Jen v ČR asi nejznámější polské animované hrdiny - Bolka a Lolka zde nenajdete. Ti pocházejí ze studia animovaných filmů ve městě Bielsko-Biala, kde také mají svou sochu.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 02.05.2017

Jelikož většina razítek k sochám se získá v nějakém blízkém muzeu, je nevhodným dnem pro sbírání razítek pondělí. Polská muzea mají stejně jako česká většinou v pondělí zavírací den. Máte-li na sběr razítek jen jeden den, naplánujte si to tak, aby honba za razítkama vyšla na jiný den než pondělí.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi