Kazimierz

1 recenze

Zobrazit na mapě
Přidat nové místo Krakov
Cestovní průvodci

Součástí starého města je také čtvrť Kazimierz, která dříve bývala samostatným městem. Od svého založení ve čtrnáctém století zde byl výrazný vliv židovské kultury, který je patrný dodnes. V jejích ulicích se nachází sedm starých synagog, působivá židovská sídla i hřbitovy. Na stejném místě vedle židovských obyvatel žili i křesťané, proto zde najdete také několik kostelů. Kamenné uličky plné zeleně jsou nesmírně romantické a přímo lákají k podvečerním procházkám a posezení při báječné večeři s výhledem na půvabná zákoutí.

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Nejnovější recenze

Recenzováno: 24.02.2019

Nejhezčí část, již tak krásného Krakowa. Židovská čtvrť Vás doslova pohltí svoji atmosférou. Rozhodně za návštěvu stojí kromě některé místní synagogy i tradiční židovské restaurace s živou hudbou. Tip závěrem, pokud si chcete židovskou čtvrť užít naplno, doporučuji volit procházku spíše v podvečerní hodiny a zakončit jí v místní kavárně nebo restauraci.  

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!