Město Korfu

Kosmopolitní město Korfu, neboli Kerkyra v řečtině, zůstává, tak jak tomu bylo v minulosti, ovlivněno mixem různých kultur a je snadné jeho uličky zaměnit s Neapolí.

Spousta památek je na druhou stranu postavena v Benátském stylu, zároveň je zde ale patrný i vliv Francie a Británie. U moře se tyčí majestátní pevnost z 16. století, která dříve město chránila před nájezdy nepřátel. Na mnoha místech uvidíte ochutnávky místního likéru Koum Kouat, vyrobeného z ovoce kumkvat, citrusového ovoce podobného malinkým pomerančům, a hned vedle něj pravděpodobně italský likér Limoncello z citrónů.

Jednou z dominant ostrova je kostel sv. Spiridona, který je patronem ostrova a na jehož počest se často pořádají různé průvody městem a oslavy.

I když je poměrně velké a je zároveň také hlavním přístavem ostrova, dá se projít pěšky anebo je možné ho projet turistickým vláčkem, který se zde stále točí. Pokud se vydáte na ostrov Korfu, hlavní město určitě stojí za návštěvu, protože má úplně jinou atmosféru než hlavní města na ostatních řeckých ostrovech.

J.B.Cestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Město Korfu

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28823 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo