Ubytování v Kyrgyzstánu

Hledání ubytování

V zemi je poměrně dost hotelů, hostelů a dalších ubytovacích kapacit. Mnoho z nich lze zarezervovat přes booking, případně si přečtete krátký článek: jak najít levné ubytování na cestách. Pokud se rozhodnete jet "na blind", rovněž by neměl být problém ubytování sehnat.

V malých městech či výletních destinacích se nabízí ubytování i v soukromí. Mnoho z ubytovatelů nabízí i stravování. Turistická sezóna trvá od června do poloviny září. Mimo sezónu je většina ubytování v soukromí mimo provoz, zavřeny bývají i některé hotelové rezorty. V tuto dobu jsou možnosti omezené, to ale neznamená, že ubytování nenajdete. Pokud nebudete moci nalézt ubytování, zeptejte se místních lidí, ti vám zcela jistě pomohou.

Ubytování na sútky

Ubytování v hotelích se poskytuje na časové období zvané "sútki." Toto v ruštině znamená 24 hodin. Některé hotely mají pevně stanoveno, od kdy se lidé mohou nastěhovat, a do kdy se musí vystěhovat. Jiné hotely to mají zařízeno tak, že od doby nastěhování začíná běžet 24 h, za něž se platí cena uvedená v ceníku.

Ubytování v soukromí

Mnoho ubytování v soukromí, především na vesnicích a v malých městech, má wc a koupelnu zvlášť mimo dům na dvoře. Tyto jsou za tmy špatně osvětlené, hodí se vlastní svítilna. Ubytování v soukromí si před zaplacením a nastěhováním zkontrolujte, zda funguje elektřina, teče voda, jdou dovřít okna apod. Ubytování v soukromí má tu výhodu, že vám domácí pomůže najít někoho, kdo vás odveze, kam potřebujete, zatelefonuje do objektu, kam jedete, zda mají otevřeno apod.

HoubickaCestovní průvodce
Booking.com

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna