Korfu

Ostrov Korfu, řecky Kerkyra, byl již dle Homéra krásným a bohatým ostrovem. Mísí se zde řecká a italská kultura, italštinu zde uslyšíte i dnes, tak jako uvidíte, že se všude rozlévá Limoncello, dle Italů italský likér, dle obyvatel Korfu likér pocházející z jejich ostrova. 

Architektura je z části benátská, ale například hlavní město velmi připomíná italskou Neapol. Severní části ostrova dominují hory a hlavní město. Směrem na jih se ostrov zužuje a nadmořská výška klesá.

I dnes jsou obyvatelé Korfu hrdi na svou kulturní historii, na Korfu byly již ve starověku zakládány knihovny a učební centra a i dnes se zde žije bohatým kulturním životem a k tomu se jí středomořská kuchyně, která je téměř více italská než řecká.

Ostrov patří mezi Jónské ostrovy a nachází se vedle severozápadního pobřeží Řecka. Je zde spousta prázdninových letovisek všech kategorií a potkáte zde cizince ze všech koutů světa.

Korfu je považováno za velmi zelený ostrov a to je údajně díky tomu, že se na Korfu nachází více než tři miliony olivových stromů a výroba oleje je spolu s turismem hlavním zdrojem obživy ostrova.

 

zobrazit více

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna