Biškek

Biškek, hlavní a největší město Kyrgyzstánu s téměř milionem obyvatel. Město vzniklo koncem 19. století jako ruská pevnost a v dobách Sovětského svazu se rozvinulo v moderní metropoli. Celé centrum bylo vybudováno ve stavebním stylu sorela, jsou tu široké bulváry plné zeleně, četné parky zdobené sochami a rozlehlá náměstí s monumentálními památníky padlým hrdinům či významným osobnostem a s působivě konstruovanými fontánami.

V Biškeku je i několik muzeí, divadlo a koncertní sály i zábavní park. K nákupům zvou asijská tržiště i luxusní západní prodejny. Svou polohou na úpatí Ťanšanu je i výchozím bodem pro výpravy do tohoto pohoří. Město tak nabízí možnosti nejen pro turisty hledající poznání, odpočinek či nákupy, ale i  pro rodinnou dovolenou.  Zcela jistě se zde vyplatí zdržet alespoň jeden den i těm, kteří do Kyrgyzstánu přijeli za krásami místní přírody. Při procházce městem a návštěvě alespoň jednoho historického, nebo vlastivědného muzea, turista získá základní představu o zemi a jejích obyvatelích.

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Biškek

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28823 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo