St. Albans

Malé městečko severně od Londýna a jižně od Lutonu, které bylo původně založeno Římany pod názvem Verulamium. Právě v této době to bylo po Londýně druhé největší město v Anglii.

V roce 324 tu Římané popravili prvního britského křesťanské mučedníka svatého Albana, po němž město později dostalo název. Největší rozvoj město zažilo ve středověku, kdy tu vznikl benediktýnský klášter. Vznikl zde i jeden z prvních konceptů Magny Charty.

Dnes je město populárním poutním a turistickým místem. Nabízí velmi zachovalé středověké centrum města s několika kostely a hodinovou věží, velkou nádhernou gotickou katedrálu, v níž je svatý Alban pohřben,  rozlehlý park se zbytky římských hradeb a mozaik a v neposlední řadě několik muzeí, to největší je zasvěceno Římanům.

Okolí města nabízí mnoho možností nenáročné pěší turistiky po typické anglické krajině. Město má velmi výhodnou polohu, leží na vlakové trati z Londýna St. Pancreas směrem Luton, kde je mezinárodní letiště, a dále na sever. Z Lutonu to jsou do St. Albans jen 2 zastávky vlakem, z Londýna cesta trvá ca. 40 minut.

 

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28823 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo