Kiži

Kiži je ostrov na Oněžském jezeře, na němž byl v roce 1714 postaven dřevěný chrám s 33 kupolovitými věžičkami, na stavbu chrámu nebyl použit ani jeden hřebík. Věží bylo tolik, kolik bylo Kristovi let. Jelikož se chrám v zimně špatně vytápěl, byl o pár let později nedaleko postaven další menší chrám užívaný pro bohoslužby v zimním období.

Oba chrámy slouží k bohoslužebným účelům dodnes.  V roce 1960 nechala sovětská vláda na ostrov přemístit další tradiční stavby z celé Karélie a vzniklo tak muzeum pod otevřeným nebem největší v Rusku. Skanzen byl zapsán na seznam ruských kulturních památek a později i na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Skanzen je dnes jedinečnou ukázkou umění karelských tesařů a stylu života v Karélii.

Procházka po ostrově zabere přibližně 3 hodiny. S dopravou na ostrov a nocováním na ostrově to je komplikované, nejlepší variantou jsou půldenní výlety lodí z Petozavodsku, které ve městě nabízí mnoho cestovních agentur.

zobrazit více
Praktické informace do Rusko

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna