Kiži

Kiži je ostrov na Oněžském jezeře, na němž byl v roce 1714 postaven dřevěný chrám s 33 kupolovitými věžičkami, na stavbu chrámu nebyl použit ani jeden hřebík. Věží bylo tolik, kolik bylo Kristovi let. Jelikož se chrám v zimně špatně vytápěl, byl o pár let později nedaleko postaven další menší chrám užívaný pro bohoslužby v zimním období.

Oba chrámy slouží k bohoslužebným účelům dodnes.  V roce 1960 nechala sovětská vláda na ostrov přemístit další tradiční stavby z celé Karélie a vzniklo tak muzeum pod otevřeným nebem největší v Rusku. Skanzen byl zapsán na seznam ruských kulturních památek a později i na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Skanzen je dnes jedinečnou ukázkou umění karelských tesařů a stylu života v Karélii.

Procházka po ostrově zabere přibližně 3 hodiny. S dopravou na ostrov a nocováním na ostrově to je komplikované, nejlepší variantou jsou půldenní výlety lodí z Petozavodsku, které ve městě nabízí mnoho cestovních agentur.

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Kiži

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce