Blue Grotto

Blue Grotto je seskupení mořských jeskyní na jižním pobřeží Malty v těsné blízkosti vesnic Zurrieq a Qrendi. Jedná se jednu z přírodních krás, kterou byste si neměli nechat ujít při návštěvě Malty. Oblast je známá úchvatnými odrazy slunečních paprsků od moře a skalních útvaru tvořících celou škálu odstínů modři.

Oblast dostala své jméno na začátku 50 let, kdy britští vojáci žádali místní rybáře na výlet lodí k jeskyním. Postupem času se to stalo tak populární, že rybáři začali nabízet výlety lodí turistům i místním obyvatelům.

Před sestupem k moři se zastavte na vrcholu a užijte si výhled na skály a jeskyně, které zdobí tuto oblast. Existuje stezka podél silnice, která nabízí návštěvníkům panoramatický výhled na obrovský vápencový oblouk. 

Při sestupu dolů k zálivu vás čeká několik kaváren, restaurací a krásně pomalované lodě nazývané dghajsa čekající v přístavu na návštěvníky. Zde je místo, kde si můžete zakoupit lístky na výlet lodí do jeskyní.

Nejlepší doba k návštěvě je v ranních hodinách, kdy voda odráží v sobě nesčetné množství odstínů modré. Uvnitř jeskyně můžete pozorovat různé barvy podvodní flory. Pokud byste se chtěli vykoupat, tak u přístaviště je malá pláž, kde si můžete odpočinout. Rovněž tu potkáte i potápěče kvůli jasně průzračné vodě.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku: