Hlavní náměstí

3 recenze

Střed Krakova se zapsal na seznam památek UNESCO jako jeden z prvních v celé zemi a to zcela oprávněně. Jeho opevnění bylo vystavěno již ve dvanáctém století, a ačkoli značná část zdí již byla zničena, městská část si stále zachovává jedinečnou středověkou atmosféru. Samotné Hlavní náměstí je největší svého druhu v Evropě. Lemováno je mnoha překrásnými kostely, bazilikami a honosnými rezidencemi a nechybí zde ani kulturní vyžití v podobě muzejí a galerií. Posaďte se na kávu do jedné z mnoha kaváren zde otevřených a obdivujte historickou krásu města.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 24.02.2019

Jedno z nejhezčích náměstí v Evropě v jehož středu se nachází historická tržnice - Sukiennice. Budova tržiště je po architektonické stránce krásná, ale krámky v ní bohužel tak zajímavé nejsou (klasické stánky, ve kterých polovinu zboží zaujímají matrojšky, ruské beranice a podobné "turistické blbůstky"). Občas zde narazíte na různé umělce, kteří Vám pobyt na náměstí zpříjemní. Restaurace na náměstí jsou samozřejmě docela drahé, ale sednout si na v podvečer na kávu se docela vyplatí. Závěrem, pokud si chcete vychutnat náměstí z ptačí perspektivy, vylezte na blízký kostel Nanebevzetí Panny Marie a pokochejte se krásou náměstí z výšky. 

Recenzováno: 01.09.2017

Náměstí je opravdu velmi rozlehlé, zvlášť, když si člověk uvědomí, že za Sukiennicí (historická tržnice uprostřed hlavního náměstí) je ještě jednou tak velká plocha. Samotná Sukiennice mi ve středu náměstí tolik nesedí, ale je to něco atypického a odlišného, tak proč ne. Pokud máte chvíli čas, jak během dne nebo večera, tak si zajděte posedět do Cafe Szał. Kavárna se nachází ve druhém patře přímo v budově Sukiennice a venkovní posezení vám nabídne krásný výhled. Ceny jsou zde velmi příjemné.

Recenzováno: 27.03.2017

Jedinečné náměstí, má perfektní atmosféru, je celé pěší zónu a žije ve dne i v noci a to po celý rok.