Národní park Biesbosch

Národní park se nachází na jihovýchod od města Dordrecht. Rozkládá se mezi soutokem dvou řek a do 15. století se jednalo o běžnou zemědělskou oblast, pak však přišla obrovská záplava a území zalila vodou. Postupem času sem obě řeky zanesly velké množství písku a zeminy a oblast se začala vysušovat. Díky tomu se začaly objevovat první rostliny následované živočichy.

Dnes je krajina bažinatá s velkým množstvím vodních kanálů, plná vysoké vegetace. Místo typických lesů zde rostou lesy vrbové a po obloze neustále létá různé ptactvo. Pokud budete mít štěstí, spatříte třeba i bobra, který se stal znakem parku.

Na chráněné území vedou tři hlavní cesty s turistickými centry. K tomu dordrechtskému se dostanete i městským autobusem, do dalších dvou si budete muset zajet autem nebo na kole. Do parku můžete jen na procházku, projet se na kole a nebo si třeba můžete vypůjčit kánoe a poznat krajinu z úplně jiného úhlu.

RainDropCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce