Centrum dědictví skla

Krosno je označováno jako město skla kvůli dlouhé historii sklářského průmyslu, který je dodnes dynamicky aktivní, a to jak ve funkční, tak v umělecké podobě. Centrum dědictví skla se nachází v samém srdci města a patří mezi první turistické a kulturní zařízení v Polsku, které interaktivně prezentuje téma výroby skla a kreativity skla.

Prohlídky se zahajují prezentováním výroby skla a dekorativních technik. Na výrobě se lze aktivně podílet, například vyzkoušením foukání skleněných forem. Po velkolepých prezentacích program zahrnuje prohlídku dílny na zpracování skla a dekorace - za pomoci umělců si můžeme vyzkoušet malbu, gravírování nebo tvorbu vitráží.

Další bodem prohlídky je návštěva výstavy, která zahrnuje ukázku užitných, dekorativních a uměleckých výrobků. Rozšířením může být i návštěva sklepů pod povrchem tržnice v Krosnu, kde se nachází sbírka nejcennějších děl sklářského umění od nejznámějších umělců v Krosnu.

K dispozici je také poslední atrakce - interaktivní místnost pro fyzikální experimenty, kde se dozvíte o vlastnostech skla a můžete si sami vyzkoušet experimentovat na skleněných rekvizitách.

Prohlídka hlavní budovy včetně sklepů trvá přibližně 2 hodiny a probíhá pod dohledem průvodce. Prohlídky začínají v celé hodiny a je nutná předběžná rezervace prostřednictvím e-mailu nebo telefonu. Centrum nabízí prohlídky v polštině, angličtině a slovenštině.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi